Kinga Ociepka- Grzegulska: „Podporządkowałam tej pasji całe życie”

Kinga Ociepka- Grzegulska: „Podporządkowałam tej pasji całe życie”Kinga Ociepka- Grzegulska w jednym z wywiadów przyznała się do tego, że na początku swojej wspinaczkowej drogi (zaczęła mając dziesięć lat), starała się przede wszystkim naśladować brata, Konrada. Jak jest teraz?

Trudno powiedzieć, ale sukcesów jej nie brakuje. Ostatnio, po rocznym odpoczynku od startów w zawodach, wróciła w świetnym stylu. Podczas zawodów boulderowych Bloco reOpen, które odbyły się w miniony weekend (15-16 lutego 2013) w Warszawie wywalczyła zwycięstwo. Kolejna dama wspinania, którą mamy zaszczyt przedstawić to Kinga Ociepka- Grzegulska.

Jej największe osiągnięcia to między innymi: Mistrzostwo Świata Juniorów 2000 i 2001, pięć razy była Mistrzynią Polski Seniorów w boulderingu. Na swoim koncie ma też drogi o wycenie 8a+ FL i 8c RP. Wspina się od kilkunastu lat, a jej ulubiony rejon to hiszpański Rodellar. Początki swoich zmagań wspomina tak: – Po pierwszym roku wspinania zaczęliśmy razem z innymi dzieciakami startować w zawodach. Pierwszymi były zawody zorganizowane w Reni Sporcie (w Krakowie). Czułam się pewnie, bo to była nasza ściana, ale i tak towarzyszył mi ogromny stres i totalny brak wiary w siebie – opowiadała kilka lat temu miesięcznikowi „Góry”, Kinga Ociepka- Grzegulska, która pomimo wielu sukcesów wciąż zachowuje dystans do siebie.

– Zawsze wydawało mi się, że nie wspinam się profesjonalnie, ale tak naprawdę podporządkowałam tej pasji całe życie. Nie było to żadne poświęcenie, przeciwnie, sprawiało mi wielką przyjemność i było jedną z najlepszych rzeczy, jakie mi się w życiu przytrafiły – mówiła miesięcznikowi „Góry”, Kinga

cały artykuł dostępny na portalu górskim

Sunday the 12th. Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu!
Copyright 2012

©

Joomla templates free