Kinga Ociepka- Grzegulska: „Podporządkowałam tej pasji całe życie”

Kinga Ociepka- Grzegulska: „Podporządkowałam tej pasji całe życie”Kinga Ociepka- Grzegulska w jednym z wywiadów przyznała się do tego, że na początku swojej wspinaczkowej drogi (zaczęła mając dziesięć lat), starała się przede wszystkim naśladować brata, Konrada. Jak jest teraz?

Czytaj więcej: Kinga Ociepka- Grzegulska: „Podporządkowałam tej pasji całe życie”

Edyta Ropek: „Trzymamy mocno kciuki za wspinaczkę”

Edyta Ropek: „Trzymamy mocno kciuki za wspinaczkę”Zapraszamy na wywiad z jedną z najlepszych polskich reprezentantek na międzynarodowej scenie wspinaczkowej, wielokrotną Zwyciężczynią klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w konkurencji na czas - Edytą Ropek.

Czytaj więcej: Edyta Ropek: „Trzymamy mocno kciuki za wspinaczkę”

Aleksandra Dzik: „W górach nie ma miejsca na pseudowartości”

Aleksandra Dzik: „W górach nie ma miejsca na pseudowartości”Pierwsza Polka, która dokonała wejść na wszystkie pięć siedmiotysięczników byłego ZSRR (Pik Pobiedy, Chan Tengri, Pik Somoni, Pik Korżeniewskiej, Pik Awicenny dawniej Lenina) i tym samym uzyskała prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery – tak często bywa opisywana w prasie Aleksandra Dzik, przewodnik górski, narciarz, wspinacz i jak sama o sobie pisze, specjalistka od wyjazdów w góry Azji.

Czytaj więcej: Aleksandra Dzik: „W górach nie ma miejsca na pseudowartości”

„Najpierw była Wanda, za nią cała banda…”

Wanda Rutkiewicz fot.www.banffcentre.caWanda Rutkiewicz, z domu Błaszkiewicz, dama polskiego himalaizmu, pionierka kobiecych wypraw na ośmiotysięczniki. Silna, odważna, uparcie i konsekwentnie dążąca do celu. Bardzo niezależna, inteligentna, ambitna, zawsze elegancka – kobieta sukcesu. Jedni ją uwielbiali, inni wręcz nienawidzili. Postać budząca wiele kontrowersji. Nie bez przyczyny mawiali o niej: kobieta o męskim charakterze.

Czytaj więcej: „Najpierw była Wanda, za nią cała banda…”

Kinga Baranowska: „Zawsze staram się wrócić”

Kinga Baranowska: „Zawsze staram się wrócić”Mam w górach jeden dogmat, zawsze staram się wrócić. Życie stawiam na pierwszym miejscu. To ono jest najwyższą wartością, dlatego nawet 100 metrów przez szczytem czasem należy zawrócić, żeby go nie stracić - mówiła podczas spotkania „W drodze po Koronę”, we wtorek 11 grudnia na 1 Piętrze w Warszawie, Kinga Baranowska, himalaistka i zdobywczyni ośmiu ośmiotysięczników. Wieczór z Kingą odbył się w ramach cyklu „Góry Wartości”.

Czytaj więcej: Kinga Baranowska: „Zawsze staram się wrócić”

Kinga Baranowska - nadzieja Polskiego Himalaizmu

Kinga Baranowska - AnnapurnaJest jedną z najbardziej utytułowanych i zdolnych, polskich himalaistek. Ma na swoim koncie szereg historycznych wejść na najwyższe góry świata i ciągle prze do przodu. Przedstawiamy portret jednej z najlepszych polskich himalaistek - Kingi Baranowskiej.

Czytaj więcej: Kinga Baranowska - nadzieja Polskiego Himalaizmu

Wanda Rutkiewicz - ta od której się zaczęło

Wandra RutkiewiczWanda rutkiewicz najsłynniejsza kobieta polskiego himalaizmu. Jako trzecia himalaistka i jako pierwsza z Europy stanęła na Mount Everest. Urodzona 4 lutego 1943 zginęła 13 maja 1992 na stokach Kanczendzongi. Pierwsza zdobywczyni K2, która swoim dorobkiem mogłaby obdarować kilku świetnych wspinaczy.

 

 

Czytaj więcej: Wanda Rutkiewicz - ta od której się zaczęło

Sunday the 12th. Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu!
Copyright 2012

©

Joomla templates free